Category: Category: Soul/funk

Rumanische Hora - Elemer Jaroka Et Son Orchestre Tzigane* - LAme Tzigane (Vinyl, LP)

03.12.2019
 |  9 Comments

9 thoughts on “ Rumanische Hora - Elemer Jaroka Et Son Orchestre Tzigane* - LAme Tzigane (Vinyl, LP)

  1. TIRANE– Kur ka kaluar më shumë se një muaj nga protesta e opozitës në çadrën e vendosur para Kryeministrisë, ajo çka e “shqetëson” më së shumti kreun e qeverisë është zhurma. E jo konkretisht zhurma, por muzika që vendoset gjatë gjithë kohës, për të mbajtur “në formë” protestuesit që qëndrojnë aty. I ftuar në emisionin .
  2. Apr 19,  · Te dashur forumista! Duke pas parasysh qe kete periudhe kam kap pak forumin ne dore tu pastru nga postimet jashte teme, vuna re disa postime te tema "sporti i .
  3. Tenori nga Kosova me famë botërore, Ramë Lahaj, do të ngjitet edhe në teatrin e Los Angeles-it për të performuar. Nëpërmjet një postimi në Facebook, Lahaj bëri të ditur se do të performojë veprën “La Traviata”, njofton Klan Kosova. “I nderuar të jem i ftuar nga legjenda @@placido_domingo për të kënduar “La Traviata”, në teatrin [ ].
  4. Dokazi Pitanje: Esselamu alejkum uvaženi brate! Ima braće kod mene koja slušaju muziku i kad god ja kažem da je muzika u islamu zabranjena (haram) oni mi daju tekst od Ibn Hazma koji je citiran u knjizi “Vjerovjesnikov sunnet” od Muhammeda el-Gazalija.
  5. Më 14 janar Gaqo Çako një prej personazheve më të njohur të operas shqiptare mbushi 82 vjeç. Një rrugëtim jete, i cili në një farë mënyre është dhe rrugëtimi i operas trusgivawhirepiriwechbinadardmont.coinfo momente në jetën e secilit prej nesh që.
  6. Sopranoja me origjinë shqiptare Ermonela Jaho mahnit sërisht në Royal Opera House në Londër. Artistja përballon tre aktet e veprës plot klas dhe ndjenjë, aq sa sensi autentik i dhimbjes dhe perceptimi i Violetës së Verdit, kthehet në një lojë të rafinuar.
  7. L'orchestre Mohamed Larbi Temsamani du Conservatoire de musique de Tétouan, présidé par Mohammad Amine Akrami, a enchanté le public présent à une cérémonie musicale organisée, mardi à la.
  8. Duartrokitjet ishin të gjata në koncertin që u mbajt në qendrën Kosmos, nën organizimin e ambasadës së Kosovës dhe Organizatës së Arteve të Bukura në Uashington, për nder të 20 vjetorit të përfundimit të luftës në Kosovë.
  9. Katika anga za leo kuna vikundi vingi vinavyotangaza vinapiga muziki wa taarabu, jambo ambalo limepingwa na wengi kuwa kinachopigwa pigwa sasa si taarabu, kuna hata waliofikia kusema kwa vyovyote vile kinachoitwa mipasho hakina uhusiano wowote na taarab!!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *